czwartek, 24 listopada 2016

Haft diamentowy.

Przyszła pora na nową technikę!
w końcu blog nie przez przypadek nazywa się "Wszystkiego po trochu" :)
Ale do rzeczy, praca którą chciałam pokazać wygląda tak:

To u mnie coś całkiem nowego - haft diamentowy inaczej zwany diamentową mozaiką, diamentowym malarstwem czy haftem kamieniami. Ogólnie chyba technika mało znana, ja też trafiłam na nią przypadkiem. A zaczęło się tak... Często szukam inspiracji do prac rękodzielniczych w internecie i pewnego razu wyświetliła mi się reklama z takim zestawem:


Całość kosztowała kilka dolarów więc nie majątek - postanowiłam kupić i przez następny miesiąc czekałam z niecierpliwością na przesyłkę. Kiedy już do mnie dotarła od razu rozpakowałam i trochę się przeraziłam.... Obraz był pokryty jakimś klejem i zabezpieczony folią do tego takie malutkie koraliki, jak do zdobienia paznokci, martwiłam się, że to wszystko po czasie poodpada.
No ale ciekawość wzięła górę i zabrałam się do pracy, dodatkowo dla większej trwałości przed nałożeniem koralików na warstwę klejącą dawałam jeszcze klej do decoupage :)


Praca nad obrazem zajęła mi kilka dni, pierwszą wersję wykonałam dokładnie tak jak było w legendzie ale efekt nie był dla mnie zadowalający - nie mam niestety zdjęć z tego momentu ale nie podobały mi się m.in. kolorowe dodatki na aureoli, a korony wcale nie przypominały koron. Koralików było trochę w zapasie, więc ściągnęłam niektóre z nich i zastąpiłam pasującymi mi kolorami - było ciężko, klej naprawdę trzymał znakomicie, aż sama byłam zaskoczona! 
Stąd ostateczna wersja różni się trochę od wzoru:
Całość jak widać na pierwszym zdjęciu oprawiłam w ramkę i schowałam za szybkę. Nabyłam je w Pracowni ARTEFACTO: http://www.ram-art.pl/


Podsumowując - technikę haftu diamentowego uważam za bardzo ciekawą. Wymaga staranności i cierpliwości, ale efekty są tego warte. :)


6 komentarzy:

 1. Przecudnej urody haft :)
  Muszę przyznać , że dla mnie to nowość !

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspanialy obraz i technika dla mnie nieznana tymbardziej podziwiam i zachwycam sie cierpliwoscia i samym wykonaniem- Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. zaintrygowałaś mnie tą techniką, nigdy wcześniej o niej nie słyszałam! Twój obraz wygląda świetnie, sama chętnie spróbowałabym wykonać coś "diamentowego", może mi się kiedyś uda! Pozdrawiam goroąco

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacja! Nie słyszałam o takiej technice, ale dzięki Tobie widzę, że jest fantastyczna :) Dziękuję i podziwiam :)
  Zapraszam do zabawy na moim blogu:
  http://mikaglo.blogspot.com/2016/11/331-wygraj-misia-u-mikaglo.html

  OdpowiedzUsuń
 5. też mnie pochłonęły te diamentowe wyklejanki ;) co za relaks ;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. ja się uzalezniłam od mozaiki i koralików

  OdpowiedzUsuń

AddThis